Quinta dos Termos Espumante Natural Bruto 2017 vahuvein

23,25 
31,00  /l

Väga haruldane, vaid veinimaja oma tarbeks valmistatud vahuvein Portugali kõrgeima mäetipu Serra da Estrela graniidistelt idanõlvadelt, tehtud klassikalise šampanjameetodiga punastest ja valgetest viinamarjadest

Laos

Quinta dos Termos
Tootekood: 5608105114179 Kategooria:
 

Kirjeldus

Et maailmas oleks alati midagi põnevat, siis oleme toonud Eestisse väikse koguse täiesti erandlikku vahuveini Serra da Estrela idanõlvadelt Quinta dos Termosest. See vahuvein on põnev eeskätt selle poolest. et ta on tehtud graniidil kasvanud mäestikuviinamarjadest, kuivõrd valdav osa Portugali vahuveine tuleb liivasel-savisel ookeanirannikul asuvast Bairradast. Teiseks on selle vahuveini puhul põnev viinamarjade valik: kaks Portugali iidset punast sorti (Baga, Rufete) ja kaks iidset valget (Fonte Cal, Siria). Fonte Cal, muide, on mari, mis kolmkümmend aastat tagasi tunnistati väljasurnuks. Quinta dos Termose viinamarjakasvatajad leidisd oma talu maadelt siiski mõned seda sorti viinapuud, mille põhjal klooniti unikaalne sort Portugali riigi toetusega kahekümne aastaga tagasi ellu.

See põhiliselt vaid veinimaja oma tarbeks valmistatud vahuvein on tehtud nii, et nelja sorti viinamarjadest on pressitud mahl ja see kääritatud veiniks, seejärel on vein läbinud teise kääritamise looduslike pärmide peal pudelites. See vahuvein on täiesti suhkruvaba, brut nature, kuid ta on pehme, maitsekas ja meelas. Rohke peene vahuga, väga värskendav, maitsebuketilt delikaatne, nagu ekstreemsetes ilmastikuoludes kasvanud mäestikumarjadele kohane. Siiski intensiivne, sügav.

See valge vahuvein on vintage-vahuvein, mis tähendab, et kõik marjad on 2017. aasta saagist. Päris igal aastal Quinta dos Termos vahuveini ei tee, vaid ainult siis, kui aasta on selleks soodne (vahuveini jaoks tuleb marjad noppida enne täielikku küpsemist) ja kui veinimaja vahuveinivarud vajavad täiendamist.

See valge vahuvein on kahtlemata väärt omaette nautimist, aga kuna ta on täiesti jääksuhkruvaba, sobib ta oivaliselt ka mitmesuguste toitude juurde, alustades kalast ja mereandidest, linnu- ja sealihast kuni köögiviljahautiste ja salatite-suupisteteni. Serveerida jahedalt, sõltuvalt ilmast 6 – 12 kraadi juures.

Tunnustused

Seda erilist vahuveini on nii vähe, et ta ei ole jõudnud rahvusvahelistele areenidele

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Baga, Rufete, Fonte Cal, Siria

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12%

Maht

75cl

Tootja

Quinta dos Termos

Quinta dos Termos