Quinta do Casal Branco Syrah 2021 NB! UUS VEIN

11,19 
14,92  /l

Peenetundeline ja vürtsikas-marjane, kohati mustikaselt pehme ja värskusest värelev Syrah Tejo jõe päikeselistelt kallastelt, 200-aastase Casal Branco veinimõisa viinamägedelt, küpsenud 12 kuud Prantsuse tammevaatides

Laos

Tootekood: 5602424400005 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

Syrah võib teadagi olla võimas ja vägev, aga andekas veinimeister võib sellest marjast valmistatud veinidesse panna ka imelist haprust, värskust ja elegantsi. Just niisugune on nüüd juba pea 205-aastase Casal Branco veinimõisa uus Syrah Tejo jõe päikeseliselt vasakkaldalt. Savisel-kiltkivisel mullal kasvanud Syrah marjad on selle veini jaoks hästi valitud, vaid parim osa saagist läheb ühemarjaveini valmistamiseks. Ja muide, see on esimene kord, kui Casal Branco pani pudelitesse puhast Syrah’d oma üsna noorelt, 25-aastaselt Syrah viinamäelt. See on veinimõisa järjestikku neljas monoviinamarjavein – Touriga Nacionali, Cabernet Sauvignoni ja Merlot’ järel.

Ta on tõesti stiilne ja ilus, lihtne, aga lausa peen. Marjane, peenelt vürtsikas, stiilselt siidine ja hästi värske. Teda on kerge juua – ja põnev imetleda. Kui teil ei ole kiire, siis avastate temas pika ja ilusa järelmaitse, milles lisandub kergelt vürtsikale metsamarjasele-mustikasele veinile pisut ootamatu meeldiv kakaonüanss. Pudeli avamise järel muidugi andke talle pisut aega avaneda.

See punane vein on küpsenud kaksteist kuud Prantsuse tammevaatides ja sealt edasi veel pool aastat jahedas veinikeldris pudelites, enne kui veinimeister on ta müüki lubanud. Ta on valmis joomiseks, kuid teda võib panna ka kodusesse veinikeldrisse varuks, et uurida, kuidas ta 4-5 või ka enama aasta jooksul üha küpsemaks ja rikkalikumaks muutub.

See kuiv punane vein sobib liharoogadega, juustude ja suupistete juurde. Kuid ta on hea valik ka niisama klaasikese punase veini nautimiseks heade sõprade või iseenda seltsis. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi.

Tunnustused

Vinho Grandes Escolhas – 17 punkti

NB! Maitske kindlasti ka Casal Branco sama sarja Cabernet Sauvignon‘i Touriga Nacionali ja Merlot‘d.

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Syrah

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Tootja

Quinta do Casal Branco