Quinta da Mimosa Tinto 2016

13,95 
18,60  /l

Tumepunane, tugev, iseloomukas, ümarate ja väljapeetud küpsete tanniinide, pika järelmaitsega punane kuiv vein Lõuna-Portugalist, küpsenud 12 kuud Prantsuse tammevaatides

Laos

Tootekood: 5608527000302 Kategooria:
 

Kirjeldus

Viinamarjad selle veini jaoks on kasvanud enam kui 50 aastat tagasi istutatud viinamägedel Lissabonist lõunapoole jäävatel kuumadel liivastel aladel, kus ajuti käivad külas ka niisked ookeanituuled. Marjad on korjatud septembri lõpus, kui nad on olnud juba viimseni küpsed.Castelão marjad on maitsekad ja peaaegu tumesinise nahaga. Neist on saanud vein oma sügavpunase värvi ja tugeva maitse. Küpsed punased viljad, vanilje ja äärmine komplekssus – ütleksid õppinud veinihindajad. See on kindlasti vein, mis sobib nautimiseks, mitte üldsegi ilmtingimata toidu kõrvale rüüpamiseks, vaid ka iseseisvana, koos hea sõbraga õhtusöögi järel maailma asjade arutamise juurde. Sellesse veinisse tasub süveneda, teda tundma õppida – tema maitsenüansside üle võib vahel imestama jäädagi. Lisaks on see vein, mis säilitab oma maitsed ka järgmiseks päevaks õhukindla korgi all. Kinnises pudelis muutub ta aga üha paremaks: tootja soovituse kohaselt võib teda hoida veel kuni kümme aastat.

Sobib grillitud liha, ulukiprae ja maitsekate juustudega. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi.

Tunnustused

Veiniajakiri „Revista de Vinhos“ – 17 punkti

Vinho Grandes Escolhas – 16 punkti

Concours Mondial de Bruxelles 2019 – Hõbemedal

Sommerlier Wine Awards 2018 – Hõbemedal (2015)

Mundus Vini Summer Tasting 2017 – Kuldmedal (2015)

Vinalies Internationales 2017 – Hõbemedal (2014)

Citadelles du Vin 2017 – Hõbemedal (2014)

ProdExpo 2017 – Hõbemedal (2014)

Vivino.com hinnangul kuulub maailma parimate veinide ülemise 5 protsendi hulka.

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal Casa Ermelinda Freitas asub Lõuna-Portugalis, Palmela veinipiirkonnas, kus viinamarjad kasvavad liivasel pinnasel, kus ammustel aegadel laius Atlandi ookean. Siin on palju päikest, parajalt niiskust ja viinamarjade jaoks justkui paradiis. Casa Ermelinda põhimõtteks on, et marjade kokkuostuga nad ei tegele - kogu veinitoodang valmistatakse viinamarjadest, mis kasvavad oma spetsialistide hoolsa silma all ettevõttele kuuluval 450 hektaril. Casa Ermelinda viinamarjapõldudel kasvab kolmkümmend erinevat sorti marju, millest Portugali ühe kuulsama veinimeistri Jaime Quendera juhitud meeskond valmistab ligi viitkümmet erinevat veini, alates väga hea hinna ja meisterliku kvaliteediga seltskonnaveinidest kuni eksklusiivsete toodeteni välja. Casa Ermelinda-Portugal Ettevõtte kogutoodang on umbes 115 000 000 pudelit aastas, mis Portugali mõistes teeb Casa Ermelindast ühe oma maa suurima veinitootja. Aga nagu Freitaste perekonna naised on otsustanud, siis ükski samm ettevõtte laienemiseks ei tule kvaliteedi arvelt: Casa Ermelinda Freitase veinid on toonud ainuüksi sel sajandil rahvusvahelistelt ja sisemaistelt veinikonkurssidelt koju kaugelt üle 1000 medali.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Castelão

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14,5%

Maht

75cl

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Quinta da Mimosa Tinto 2016”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga