Primavera Baga Pale Pink Reserva Bruto 2021 vahuvein NB! UUESTI MÜÜGIL

14,29 
19,05  /l

Õhkõrnalt roosa vahuvein kuulsast Bairrada veinipiirkonna Primavera vahuveinikeldrist, valmistatud tumepunasest Bagast klassikalise šampanjameetodiga, küpsenud sur lies ligi kaks aastat

Laos

Tootekood: 5601178000257 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

See õrnroosa reserva-klassi vahuvein on tehtud tumepunasest ja tugeva karakteriga Baga viinamarjast, mis ongi siinse Portugali Champagne’iks kutsutud Bairrada veinipiirkonna põhiline vahuveinimari. Kuna Baga marjad on seest heledad, saab ettevaatliku pressimisega neist heledat mahla. Roosat värvust saab veinile timmida seeläbi, mil määral ja kui kaua on marjamahl puutunud kokku nahkadega. Siin on tulemus õhkõrnalt roosakas, väga elegantne.

See vahuvein, nagu pea kõik Portugali Espumante‘d, on valmistatud traditsioonilise šampanjameetodiga, mis tähendab teist käärimist pudelites. Pale Pink on laagerdanud ligi 24 kuud sur lies pudelites.

See rohke ja pehme vahuga õrnroosa vahuvein on marjane ja karge. Temas on punaseid kirsse, vaarikaid, sõstraid. Pärmisettel veedetud aeg on lisanud talle meeldivat kreemisust ja kergelt röstiseid maitseid. Tal on väga hea body ja tasakaalus struktuur, ergas happesus, pikk maitse ja järelmaitse. Ja temas on see imetabane kerge mõrkjus, mis on omane headele Portugali Espumante‘ idele. See on hea vahuvein nautlemiseks ja Baga võlude tunnetamiseks.

See suurepärane Espumante sobib olivaliselt külaliste tervitamiseks, aga ka mereandide, linnuliha, seaprae ja juustude ning suupistete juurde. Serveerida jahedalt temperatuuril 7 – 8 kraadi.

Tunnustused

Aasta vein 2022 – Hõbemedal (Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni tunnustus)

Mundus Vini 2022 – Kuldmedal

Berliner Wine Trophy 2021 – Kuldmedal

Portugal Wine Trophy 2021 – Kuldmedal

Portugal Wine Trophy 2017, 2016 – Kuldmedal

Vivino.com kasutajad on andnud selle vahuveini käesolevale aastakäigule hindeks ülikõrge 4,1 punkti.

See vahuuvein on arvatud Bairrada parimate veinide ülemise 5 protsendi hulka.

 

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Baga

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Tootja

Caves Primavera