Porta Nova Vinho Verde Loureiro 2018

9,25 
12,33  /l

Loorberiõite järele lõhnav tuhkkuiv ja äärmiselt elegantne, samas võluvalt lihtne Vinho Verde, mille on valmistanud Portugali kuulsamaid vinimeistereid Jaime Quendera

Laos

Tootekood: 5600712449071 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Kõik algas sellest, et Lõuna-Portugalis, liivases-päikeselises Palmelas asuv viiendat põlve naiste juhitud vainimaja Casa Ermelinda Freitas ostis mõned aastad tagasi üles väikse veinitalu vihmases-rohelises Vinho Verdes Portugali põhjapiiril. Casa Ermelinda peaveinimeister, ülemaailmselt kuulus ja kuldse käega viinamarjavõlur Jaime Quendera, kelle uskumatud veinid on  tänaseks võitnud üle kogu maailma tuhandeid kuldmedaleid, sai sellega juurde uusi marjasorte, millega katsetada. Portugalis pole lubatud kõikide viinamarjasortide kasvatamine kõikjal, vaid on sorte, mis kuuluvad üksnes kindlasse veinipiirkonda. See õhkõrn ja peaaegu vesivalge vein on valmistatud Loureirost, mis on just üks selline, kuuludes kindlalt Vinho Verde regiooni.

Loureirot peetakse Vinho Verde Minho piirkonna nooblimaks viinamarjaks. Ta on iidsetest aegadest kuulunud pea kõikide Vinho Verde blendide koostisesse (enamasti koos Arinto, Alvarinho ja Trajaduraga), kuid viimastel kümnenditel on hakatud valmistama Loureirost ka kirkaid ja eriliselt õrnu üheviinamarjaveine. Loureiro tähendab tõlkes loorberit. Valkjasrohelisest Loureirost veinid ongi karged, kerge loorberi- ja heinamaahõnguga, lõhnavad hunnitult apelsini- ja akaatsiaõite järele, pakkudes tähelepanelikule maitsjale ka küpsete õunte ja virsikute järelmaitseid.

See esimesi Jaime Quendera Vinho Verdesid on tõesti veetlevalt tuhkkuiv, karge ja kirgas, delikaatselt peen ja samas siiski küpselt lõunamaine.

See valge vein on elegantne versioon kergest Vinho Verdest, mis sobib oivaliselt täiendama merendidest, kalast või ka linnulihast roogasid ja suupisteid. Klaasi kallates ja hiljem suus on sellel veinil ka õrnalt tajutav mullilisus. Ta tahab olla jahe, nautige teda temperatuuril 8 – 10 kraadi.

Portugali ühe kuulsama veinimeistri Jaime Quendera ja tema veinide kohta saab pikemalt lugeda blogist.

Vaata teisi MilVinhose e-poe Vinho Verde veinipiirkonna õrnu valgeid veine siit

 

 

 

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal Casa Ermelinda Freitas asub Lõuna-Portugalis, Palmela veinipiirkonnas, kus viinamarjad kasvavad liivasel pinnasel, kus ammustel aegadel laius Atlandi ookean. Siin on palju päikest, parajalt niiskust ja viinamarjade jaoks justkui paradiis. Casa Ermelinda põhimõtteks on, et marjade kokkuostuga nad ei tegele - kogu veinitoodang valmistatakse viinamarjadest, mis kasvavad oma spetsialistide hoolsa silma all ettevõttele kuuluval 450 hektaril. Casa Ermelinda viinamarjapõldudel kasvab kolmkümmend erinevat sorti marju, millest Portugali ühe kuulsama veinimeistri Jaime Quendera juhitud meeskond valmistab ligi viitkümmet erinevat veini, alates väga hea hinna ja meisterliku kvaliteediga seltskonnaveinidest kuni eksklusiivsete toodeteni välja. Casa Ermelinda-Portugal Ettevõtte kogutoodang on umbes 115 000 000 pudelit aastas, mis Portugali mõistes teeb Casa Ermelindast ühe oma maa suurima veinitootja. Aga nagu Freitaste perekonna naised on otsustanud, siis ükski samm ettevõtte laienemiseks ei tule kvaliteedi arvelt: Casa Ermelinda Freitase veinid on toonud ainuüksi sel sajandil rahvusvahelistelt ja sisemaistelt veinikonkurssidelt koju kaugelt üle 1000 medali.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Loureiro

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

11,5%

Maht

75cl

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Porta Nova Vinho Verde Loureiro 2018”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga