Olho de Mocho Single Vineyard Reserva Tinto 2017

28,65 
38,20  /l

Täidlane ja võimas, intensiivne ja vürtsikas, ilusate tanniinidega ja väga elegantne punane vein Alentejo mustadest viinamarjadest, laagerdanud 16 kuud Prantsuse tammevaatides

Laos

Tootekood: 5600314040026 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Siin on veel üks neist suurtest ja võimsatest punastest Alentejo veinidest, millele on raske leida rivaale. Eriti kui tegemist on kõrgelt hinnatud kvaliteetveinidega tuntuks saanud Herdade do Rocimi veinimaja toodanguga ning šarmantse Catarina Vieira loominguga.

See vein on valmistatud kahest Alentejo mustast viinamarjast – Alicante Bouschet’st ja Trincadeirast. See on oivaliselt kokkusobiv paar, Alicante (60 protsenti) oma ülevoolava marjasuse, täidluse ja happesusega, Trincadeira (40 protsenti) tugevate tanniinide, köögiviljasuse ja niiske sambla nootidega. See on intensiivne, tihe, vürtsikas ja väga pika maitsega vein. Temas on lõputult küpseid musti marju, tubaka, mündi ja rohelise pipra varjundeid. See vein vallutab kõik te maitsemeeled, kui te vähegi annate end ta meelevalda ja lasete tal seda teha. Aga varuge tema jaoks aega! Ta vajab õhku, karahvinis või suures veiniklaasis liigutamist – see ei ole vein, mida juua otse pudelist. Nautige ta aroome, igat nüanssi, mida iidsed viinapuud, mustad marjad ja andekas veinimeister on sellesse teosesse peitnud. Ega asjata pole ka professionaalsed veinikriitikud andnud sellele veinile ülikõrgeid hindeid, mida näete all.

Pisut ka sellest, kuidas tulemuseni on jõutud. Viinamarjad on korjatud hommikujaheduses septembri algul, seejärel on nad läinud jahutuskambrisse, mille järel on eraldatud marjad kobaratest ja ka varreotstest eraldatud. Marjad on vaid kergelt pressitud ja pandud käärima poorsetesse betoontankidesse. Kahe nädala pärast on vein pumbatud 500-liitristesse tammevaatidesse, kus ta on laagerdanud ligi poolteist aastat.

See tõeliselt suursugune punane vein sobib erinevate liharoogade ja juustudega. Muidugi ka lihtsalt nautimiseks. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi.

Olho de Mocho ehk portugali keelest tõlgituna öökullisilm veini nimes viitab viinamäele, kust pärinevad selle suurepärase veini tegemiseks kasutatud marjad. Sõnapaar tähendab tegelikult metsikut astrit (Tolpis barbata), ilusa värvilise õiekrooni ja suure südamega lille, mis Lõuna-Euroopas ja Vahemeremaades kasvab metsaveertel, kraavipervedel ja heinamaadel.

NB! Samal veinil on ka valge kaaslane Olho de Mocho Single Vineyard Reserva Branco 2018

Tunnustused

Wine Enthusiast Magazine – 94 punkti (!)

Robert Parker – 93 punkti

Jancis Robinson – 17 punkti

Vinho Grandes Escolhas – 17,5 punkti

Revista de Vinhos – 17,5 punkti

Decanter World Wine Awards 2021 – Hõbemedal

Vivino.com kasutajate hinnang sellele veinile on ülikorge 4,3 (!!) punkti

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Alicante Bouschet, Trincadeira (iidselt viinamäelt)

Piirkond

Veinimeister

,

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Tootja

Herdade do Rocim

Vaid 20-aastase ajalooga Herdade do Rocim on näide sellest, kuidas ka ühe inimese unistused võivad muuta maailma. Rocimi tegevjuht ja peaveinimeister Catarina Vieira otsustas agronoomina ülikooli lõpetades, et ei suundu oma vanemate eeskujul ärisse, vaid soovib kätt proovida alal, millega omal ajal tegeles üks ta vanaisadest, kes oli kodukoha tunnustatum veinitegija. Tänaseks on Catarina üks kahekskast Portugali uue ajastu tunnustatumast naisveinimeistrist, kelle kuulsus ulatub kaugele üle kodumaa piiride. Koos önoloogist abikaasa Pedro Ribeiroga on neist saanud tandem, kelle kõrgtasemelised, elegantsed ja isikupärased veinid võidavad üha uusi medaleid. Rocimi tugev külg on ka suur rõhk jätkusuutliku põllumajanduse põhimõtete järgmisele, et viia kokku esivanemate tarkus moodsate ja keskkonnasääslike tehnoloogiatega. Rocimi omanduses on viinamäed Lõuna-Portugalis Aletejos, Vinho Verdes riigi põhjaosas ja niiskel-tuulisel Atlandi rannikul Leiria lähistel. See võimaldab valmistada suurt valikut erinevaid kõrgtasemelisi veine. Rocimi toodang on kasvanud ligi miljoni pudelini aastas, millest umbes pool müüakse kodumaal ja teine pool kaugemal, Europpa riikidest Aasia,  Aafrika ja Ameerikani välja. MilVinhos on Rocimi veinide ametlik esindaja Eestis.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Olho de Mocho Single Vineyard Reserva Tinto 2017”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga