Olho de Mocho Single Vineyard Reserva Rosé 2020

19,95 
26,60  /l

Suursugune ja põnevalt mineraalne ning vürtsikas roosa vein arhailisest Trincadeira viinamarjast, mis on roosa veini jaoks ebatavalisel moel laagerdanud kuus kuud Prantsuse tammevaatides

Laos

Tootekood: 5600314041048 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See roosa vein on midagi väga erilist, sest tammevaadis käinud rosé’d pole just lihtne veinimaailmast leida. Enamasti peetakse rosé’d veiniks, mis peab olema noor ja kerge ning kiirelt kääritatud. Kuid see vein on kääritatud tammevaatides ja pärast kääritamist veetnud veel tervelt kuus kuud 500-liitristes Prantsuse tammevaatides.

Herdade do Rocimi veinimesitrid Catarina Vieria ja Pedro Ribeiro mõtlevad alati välja midagi uut ja omalaadset. See roosa vein on valmistatud Alentejo arhailisest tumedast Trincadeira viinamarjast, mis nüüd on saanud veel hea annuse vürtsikust tammevaadist. Lõuna-Portugalis asuva Alentejo kiltkivisel maastikul ja kontinentaalses kliimas, ookeaniniiskusest kaugel idapool kasvanud viinamarjad on maitsekad ja mineraalsed. Selles suures ja sügavas veinis on suvelilli ja suvist heinamaad, erilist värskust ja vürtse, ta on sügav ja lai ning mõnevõrra keeruline, kuid siiski hästi looduslähedane.

Aga mida tähendab Olho de Mocho ehk portugali keelest otse tõlgituna öökullisilm? See on iidse viinamäe nimi, mis tegelikult tähendab metsikut astrit (Tolpis barbata), ilusa värvilise õiekrooni ja suure südamega lille, mis Lõuna-Euroopas ja Vahemeremaades kasvab metsaveertel, kraavipervedel ja heinamaadel. Kauni metsastri järgi nime saanud viinamäelt on pärit ka selle veini viinamarjad.

See väga elegantne ja põnev roosa vein sobib idamaise köögiga, heleda lihaga, köögiviljahautistega, muidugi niisama nautimiseks ja veinide põneviku uurimiseks. Serveerida temperatuuril 12 kraadi.

NB! Samal veinil on ka väga kõrgelt hinnatud punane sõber Olho de Mocho Single Vineyard Reserva Tinto 2017 ja väga põnev valge kaaslane Olho de Mocho Singe Vineyard Reserva Branco 2018.

Tunnustused

See ebatavaline rosé on nii uus, et ta pole veel jõudnud käia konkurssidel ning isegi Vivino.com veinikriitikud pole jõudnud anda taölle hindeid. Ole sina esimene, kes seda teeb!

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Trincadeira

Piirkond

Veinimeister

,

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Tootja

Herdade do Rocim

Vaid 20-aastase ajalooga Herdade do Rocim on näide sellest, kuidas ka ühe inimese unistused võivad muuta maailma. Rocimi tegevjuht ja peaveinimeister Catarina Vieira otsustas agronoomina ülikooli lõpetades, et ei suundu oma vanemate eeskujul ärisse, vaid soovib kätt proovida alal, millega omal ajal tegeles üks ta vanaisadest, kes oli kodukoha tunnustatum veinitegija. Tänaseks on Catarina üks kahekskast Portugali uue ajastu tunnustatumast naisveinimeistrist, kelle kuulsus ulatub kaugele üle kodumaa piiride. Koos önoloogist abikaasa Pedro Ribeiroga on neist saanud tandem, kelle kõrgtasemelised, elegantsed ja isikupärased veinid võidavad üha uusi medaleid. Rocimi tugev külg on ka suur rõhk jätkusuutliku põllumajanduse põhimõtete järgmisele, et viia kokku esivanemate tarkus moodsate ja keskkonnasääslike tehnoloogiatega. Rocimi omanduses on viinamäed Lõuna-Portugalis Aletejos, Vinho Verdes riigi põhjaosas ja niiskel-tuulisel Atlandi rannikul Leiria lähistel. See võimaldab valmistada suurt valikut erinevaid kõrgtasemelisi veine. Rocimi toodang on kasvanud ligi miljoni pudelini aastas, millest umbes pool müüakse kodumaal ja teine pool kaugemal, Europpa riikidest Aasia,  Aafrika ja Ameerikani välja. MilVinhos on Rocimi veinide ametlik esindaja Eestis.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Olho de Mocho Single Vineyard Reserva Rosé 2020”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga