NB! E-pood on 24.12 - 28.02 talvepuhkusel. Tellimusi täidame taas 1. märtsist 2023. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

Oceânico Arinto dos Açores by Rocim 2021 NB! UUS AASTAKÄIK MÜÜGIL

21,95 
29,27  /l

Ookeanimaitseline kuiv valge vein Assoori saarte iidsest Arintost, mis on tulvil vulkaanilist mineraalsust ja suitsust püssirohtu, kääritatud tammevaadis ja küpsenud pärast seda kuus kuud sur lies. 

Tootekood: 5600314042984 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

Seda imelist Assoori saarte Arintost valget veini valmistati esimesel aastal (2020) vaid 800 pudelit. Umbes kümnendik sellest harukordsest partiist jõudis toona õnneliku juhuse tahtel Eestisse ja meie veinisõbrad olidki esimesi maailmas, kes teda maitsta said! Selle veini väljatulek oli toona hästi hoitud saladus. Juhtusime just sel päeval olema Alentejos Herdade do Rocimi väisamas ja saime seetõttu uudisele jälile ning mõned kastid oma haardesse. Jah, Rocimi veinimaja asub ju Lõuna-Portugalis Alentejos, aga nende suur saladus oli, et paar aastat varem olid nad ostnud väikse maalapi Assooridel, et katsetada vulkaanilise veini valmistamisega.

Nüüd siis on äsja valminud ja Assooridelt mandrile purjetanud selle põneva Arinto teine vintage, ligi poolteist korda mahult suurem, aga siiski üliväike partii. Saaki andvaid viinamarju on lihtsalt selle aastaga maalapil pisut juurde kasvanud.

See valge vein on jätkuvalt võimas ja veinimeistrite tandemi Catarina Vieira ja Pedro Ribeiro poolt sama peenelt viimistletud! Ta on küps nagu suitsev püssirohi, karge ja terav nagu jahe ookeanituul ja soolakas nagu merevesi. Selline ongi kesk Atlandi ookeani asuvate Assoori laavasaarte terroir. Ja veinimeistrid Catarina Vieria ja Pedro Ribeiro on timminud maitseid pisut tammevaadiga.

Meil on tõsiselt hea meel, et Assoori saarte veinitootmine laieneb iga aastaga ja saartele lisandub uusi tegijaid. Hea on see ka ses mõttes, et konkurents toob kaasa erinevaid hindasid. Nagu näete, siis Rocimi veinimaja Arinto on üksjagu odavam, kui senise “Assooride kuninga” António Maçanita oma. Kumb on parem ja kumb neist kahest suurepärasest veinist teile rohkem maitseb, peate aga ise järele proovima. Hea uudis on aga see, et juba järgmisel kevadel on ka Rocimi veinimaja Assooride viinamägedelt oodata suuremat valikut.

Assooride, sealsete viinamarjade ja veiniteo ning ajaloo keerdkäikude kohta loe lisa blogiartiklist.

Veel taustaks Oceânico 2020 kohta: Arinto dos Açores on Assoori saarte iidne valge viinamari, mis arenes siin välja 15. – 16. sajandil. Ta on geneetiliselt täiesti teine sort, kui mandri-Portugalis laialt levinud Arinto, kuid nad mõlemad on kirka happesusega. Assooride viinamarjad on aga erinevalt mandril kasvavatest sugulastest palju mineraalsemad, mis tuleneb pinnasest. Viinapuud kasvavad siin sõna otseses mõttes mustadel laavaväljadel, ajades juuri sügavale basaltkivimi pragudesse ning olles ookeanituulte ja tormide tekitatud soolavihmade eest kaitstud pikkade sajandite jooksul inimkätega ehitatud kiviaedade (currais) abil. Kuna nii pinnases kui õhus on siin kõikjal sool, on ka viinamarjad ja neist valmistatud veinid soolaka alatooniga.

See ookeanimaitseline valge vein sobib nii austrite ja grillitud krevettide juurde kui ka lihtsamate kalarooga, linnulihatoitude, salatite ja suupistete kõrvale. Serveerida 12 kraadi juures.

Tunnustused

Esimesel aastal (2020) valmis seda veini vaid üliväike partii, kuid siiski leidus maailmas neid, kes teda maitsta said ja Vivino hinnang sellele veinile tõusis kiiresti kõrge 4,1 punktini. Jääme põnevusega ootama reaktsioone uuele aastakäigule.

Tootja

Herdade do Rocim

Vaid 20-aastase ajalooga Herdade do Rocim on näide sellest, kuidas ka ühe inimese unistused võivad muuta maailma. Rocimi tegevjuht ja peaveinimeister Catarina Vieira otsustas agronoomina ülikooli lõpetades, et ei suundu oma vanemate eeskujul ärisse, vaid soovib kätt proovida alal, millega omal ajal tegeles üks ta vanaisadest, kes oli kodukoha tunnustatum veinitegija. Tänaseks on Catarina üks kahekskast Portugali uue ajastu tunnustatumast naisveinimeistrist, kelle kuulsus ulatub kaugele üle kodumaa piiride. Koos önoloogist abikaasa Pedro Ribeiroga on neist saanud tandem, kelle kõrgtasemelised, elegantsed ja isikupärased veinid võidavad üha uusi medaleid. Rocimi tugev külg on ka suur rõhk jätkusuutliku põllumajanduse põhimõtete järgmisele, et viia kokku esivanemate tarkus moodsate ja keskkonnasääslike tehnoloogiatega. Rocimi omanduses on viinamäed Lõuna-Portugalis Aletejos, Vinho Verdes riigi põhjaosas ja niiskel-tuulisel Atlandi rannikul Leiria lähistel. See võimaldab valmistada suurt valikut erinevaid kõrgtasemelisi veine. Rocimi toodang on kasvanud ligi miljoni pudelini aastas, millest umbes pool müüakse kodumaal ja teine pool kaugemal, Europpa riikidest Aasia,  Aafrika ja Ameerikani välja. MilVinhos on Rocimi veinide ametlik esindaja Eestis.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Arinto dos Açores

Piirkond

Veinimeister

,

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Oceânico Arinto dos Açores by Rocim 2021 NB! UUS AASTAKÄIK MÜÜGIL”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.