Oceânico Arinto dos Açores by Rocim 2020

21,00 
28,00  /l

Ookeanimaitseline kuiv valge vein Assoori saarte iidsest Arintost, mis on tulvil vulkaanilist mineraalsust ja suitsust püssirohtu, kääritatud tammevaadis ja küpsenud pärast seda kuus kuud sur lies. NB! Üliväike eksperimentaalne partii

Laos

Tootekood: 5600314042984 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

Seda imelist Assoori saarte Arintost valget veini valmistati vaid 800 pudelit. Umbes kümnendik sellest harukordsest partiist jõudis õnneliku juhuse tahtel Eestisse ja ootab nüüd meie veinisõprade maitsmist! Juhtusime just sel päeval olema Alentejos, kui Herdade do Rocim oma esimese Assooridelt pärit veini valmimist kuulutas. Jah, Rocimi veinimaja asub ju Lõuna-Portugalis Alentejos, aga nende suur saladus, paar aastat tagasi ostetud väike maalapp Assooridel ja sealsest saagist tehtud esimese veini valmimine, tuli nüüd ilmsiks! Esimese aasta proovipartii, mida jagus vaid pisut enam kui 800 pudelisse. Sest täpselt nii vähe oli marju.

Assooride, sealsete viinamarjade ja veiniteo ning ajaloo keerdkäikude kohta loe lisa blogiartiklist.

Kuid see valge vein on võimas! Ta on küps nagu suitsev püssirohi, karge ja terav nagu jahe ookeanituul ja soolakas nagu merevesi. Selline ongi kesk Atlandi ookeani asuvate Assoori laavasaarte terroir. Ja veinimeistrid Catarina Vieria ja Pedro Ribeiro on timminud maitseid pisut tammevaadiga.

Meil on tõsiselt hea meel, et Assoori saarte veinitootmine laieneb iga aastaga ja saartele lisandub uusi tegijaid. Hea on see ka ses mõttes, et konkurents toob kaasa erinevaid hindasid. Nagu näete, siis Rocimi veinimaja Arinto on üksjagu odavam, kui senise “Assooride kuninga” António Maçanita oma. Kumb on parem ja kumb neist kahest suurepärasest veinist teile rohkem maitseb, peate aga ise järele proovima. Hea uudis on aga see, et juba järgmisel kevadel on ka Rocimi veinimaja Assooride viinamägedelt oodata suuremat valikut.

Veel taustaks Oceânico 2020 kohta: Arinto dos Açores on Assoori saarte iidne valge viinamari, mis arenes siin välja 15. – 16. sajandil. Ta on geneetiliselt täiesti teine sort, kui mandri-Portugalis laialt levinud Arinto, kuid nad mõlemad on kirka happesusega. Assooride viinamarjad on aga erinevalt mandril kasvavatest sugulastest palju mineraalsemad, mis tuleneb pinnasest. Viinapuud kasvavad siin sõna otseses mõttes mustadel laavaväljadel, ajades juuri sügavale basaltkivimi pragudesse ning olles ookeanituulte ja tormide tekitatud soolavihmade eest kaitstud pikkade sajandite jooksul inimkätega ehitatud kiviaedade (currais) abil. Kuna nii pinnases kui õhus on siin kõikjal sool, on ka viinamarjad ja neist valmistatud veinid soolaka alatooniga.

See ookeanimaitseline valge vein sobib nii austrite ja grillitud krevettide juurde kui ka lihtsamate kalarooga, linnulihatoitude, salatite ja suupistete kõrvale. Serveerida 12 kraadi juures.

Tunnustused

Kuna seda veini valmis vaid üliväike partii, siis konkursivõidud jäävad järgmistesse aastatesse. Vivino.com aga teda siiski juba tunneb ja sealne esimeste maitsjate hinnang sellele veinile on kõrge 4,0 punkti.

Tootja

Herdade do Rocim

Vaid 20-aastase ajalooga Herdade do Rocim on näide sellest, kuidas ka ühe inimese unistused võivad muuta maailma. Rocimi tegevjuht ja peaveinimeister Catarina Vieira otsustas agronoomina ülikooli lõpetades, et ei suundu oma vanemate eeskujul ärisse, vaid soovib kätt proovida alal, millega omal ajal tegeles üks ta vanaisadest, kes oli kodukoha tunnustatum veinitegija. Tänaseks on Catarina üks kahekskast Portugali uue ajastu tunnustatumast naisveinimeistrist, kelle kuulsus ulatub kaugele üle kodumaa piiride. Koos önoloogist abikaasa Pedro Ribeiroga on neist saanud tandem, kelle kõrgtasemelised, elegantsed ja isikupärased veinid võidavad üha uusi medaleid. Rocimi tugev külg on ka suur rõhk jätkusuutliku põllumajanduse põhimõtete järgmisele, et viia kokku esivanemate tarkus moodsate ja keskkonnasääslike tehnoloogiatega. Rocimi omanduses on viinamäed Lõuna-Portugalis Aletejos, Vinho Verdes riigi põhjaosas ja niiskel-tuulisel Atlandi rannikul Leiria lähistel. See võimaldab valmistada suurt valikut erinevaid kõrgtasemelisi veine. Rocimi toodang on kasvanud ligi miljoni pudelini aastas, millest umbes pool müüakse kodumaal ja teine pool kaugemal, Europpa riikidest Aasia,  Aafrika ja Ameerikani välja. MilVinhos on Rocimi veinide ametlik esindaja Eestis.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Arinto dos Açores

Piirkond

Veinimeister

,

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Oceânico Arinto dos Açores by Rocim 2020”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga