Mingorra Vinhas da Ira 2014

36,95 
49,27  /l

Alentejo veinipiirkonna ühelt vanimalt viinamäelt pärit mustade marjade field blend. Intensiivne ja võimas, tumepunane, küps ja maitsekas, laagerdanud 18 kuud Prantsuse tammevaatides ja seejärel aastaid pudelites

Välja Müüdud

Laost otsas

Mingorra Portugali veinitootja
Tootekood: 5600341348479 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See punane vein on võimas ja täidlane, küpselt marjane ja keeruliselt vürtsikas, nagu Alentejo tõsine klassika oma parimas headuses. Valmistatud ühe iidse viinamäe saagist, milles on koos kasvanud neli marjasorti – Alfrocheiro, Alicante Bouschet, Touriga Nacional ja Aragonez.

Alentejo suvise ülevoolavalt kuuma päikse all on lastud neil lõunamaistel marjadel viimseni küpseda. Saak on korjatud käsitsi ning marjad on viidud mõneks päevaks jahedasse veinikeldrisse taltuma. Seejärel on nad kergelt purustatud ning segu on pandud käärima iidse kombe kohaselt lahtistesse graniitvannidesse. Edasi on vein läinud Prantsuse tammevaatidesse pooleteiseks aastaks laagerdama. Nagu selle kaliibri veinile kohane, on ta pudelitesse villimise järel läbinud teist samakaua kestnud järelküpsemise veinikeldri jaheduses.

Vinhas da Ira näol on tegemist Alentejo põneva väiketootja Herdade da Mingorra nimiveiniga. mida valmistatakse vaid väga erilise saagiga aastatel ja isegi siis vaid väikses koguses. Niisugused aastad on olnud 2011, 2014 ja viimati ka 2017. Herdade da Mingorra veinimeistri Pedro Hippolito sõnul on selles veinis peidus nende veinimaja hing ja ajalugu.

See viimane, 2017. aasta vein, on äsja väljunud veinikeldrist, kuid on veel väga kinni, soovides pikka aega edasi küpseda. Tõime hetkel Eestisse mõned viimased kastid 2014. aasta Vinhas da Irat selle veiniga tutvuse tegemiseks. Ka selle aastakäigu puhul tuleb olla valmis talle pudeli avamise järel palju õhku andma. Igatahes professionaalseid veinikriitikuid pole Ira jätnud ükskõikseks.

Kui leidub huvilisi, siis järgmiseks maitseme juba 2017. aasta veini.

See suur punane vein sobib kokku tõsiste liharoogadega, vürtsika grilliga, pikalt laagerdanud juustudega. Tootja soovitab serveerida Vinhas da Irat 18 – 19 kraadi juures ja võimalusel dekanteerida.

Tunnustused

Vivino.com on andnud Vinhas da Ira 2014. aasta marjadest tehtud veinile ülikõrge 4,3 punkti ja arvanud ta maailma parimate veinide ülemise 1(!) protsendi hulka.

Vinho Grandes Escolhas – 18 punkti

Revista de Vinhos – 17,5 punkti

Monde Selection Wine (Belgia) 2019 – Kuldmedal

CRVA 2018 – Kuldmedal

 

Tootja

Herdade da Mingorra

Herdade da Mingorra asub Lõuna-Portugalis, Alentejo maalilisel maastikul, antiikse ajalooga Beja linnakese lähedal. Omas piirkonnas on Herdade da Mingorra üks vanimaid viinamarjakasvatajaid. Alentejole omaselt tegeldakse farmis ka vilja- ja oliivikasvatusega, samuti kuuluvad perekonnale suured mandlisalud.

Herdade da Mingorra-MilVinhos

Kuni aastani 2004 müüs Herdade da Mingorra oma erilise kvaliteediga viinamarjad piirkonnas tegutsevale veinitootmiskooperatiivile. Sealt edasi täitus aga perekonna unistus rajada oma maadele kaasaegne veinitehas ja hakata ise kvaliteetveine tootma. Farmi ja veinitööstuse praegune vanaperemees Henrique Uva (muide - uva tähendab portugali keeles viinamarja) on suutnud ettevõtmisesse kaasata ka järeltulevad põlved.

Herdade da Mingorra veinitootja viinamarjad-MilVinhos

Uvade perekonna viinamägedel kasvab 23 erinevat sorti viinamarju, nende hulgas pea poole sajandi vanuseid viinapuid, lõunamaiseid musti marju, mis omased vaid Portugalile, aga ka moodsaid sorte, mis on populaarsed kogu maailmas. Nende veinitoodang ulatub juba miljoni pudelini aastas ja veinid on hinnatud nii Portugalis kui piiri taga. Väga hea terroir, pikk marjakasvatuse kogemus ja kõrgele seatud sihid viimseni kaasaegses veinitootmises on andnud briljantse tulemuse, mida kiidavad nii veinijoojad kui maailmakuulsad kriitikud.

Herdade da Mingorra-MilVinhos

Herdade da Mingorra 14 erineva veini hulgast leiab neid, mis on võrratud oma lihtsuses, sobides suurepäraselt seltskonnaveiniks või igapäevasele toidulauale. Kuid eksklusiivseteks juhtudeks on Uvade perel pakkuda ka keerulisi ja erakordselt kõrgete pagunitega „musti“ veine. Mõlemaid võib leida ka MilVinhose e-poest.

Mingorra Portugali veinitootja

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Alfocheiro, Aragonez, Alicante Bouchet, Touriga Nacional

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Mingorra Vinhas da Ira 2014”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga