Mingorra Gourmet Sparkling White Bruto 2017

15,95 
21,27  /l

Alentejo temperamentsetest valgetest viinamarjadest valmistatud suure karakteriga valge vintage-vahuvein, laagerdanud veinisettel ja seejärel veel ligi aasta sur lies pudelites

Laos

Mingorra Portugali veinitootja
Tootekood: 5600341349063 Kategooria:
 

Kirjeldus

See valge vahuvein on üllatus igas mõttes. Ta on valmistatud kuuma Lõuna-Portugali kõige temperamentsematest ja kuumalembestest valgetest viinamarjadest, millest justkui ei peaks mõttessegi tulema vahuveini teha. Troopiline-mineraalne ja sageli isegi metalse alatooniga Antão Vaz, küpsetest troopilstest puuviljadest pungil Verdelho ja sinna juurde pisut suurema happesusega lõunamaine Arinto – kas siit tuleb tõesti mullitav vahuvein?!

Tulemus on igatahes proovimist väärt, kui olete nõus laskma lahti mõttest, et vahuvein peab meenutama Prantsuse šampanjasid. See kauni mulliga vahuvein on justkui klaasitäis kirkaid maitseid. Ta on võimas ja pigem täidlane, rikkalik, intensiivne ja suvine. Temas on kõike seda, mida võib nimetada Alentejoks – ent samas kuhjaga elegantsi, peent vahtu ja püsivust. Muide, vahuveinikorgi all jagub tal kuhjaga mulle isegi järgmisel ja ülejärgmisel päeval, kui otsustate juua vaid klaasikese.

Mingorra veinimaja kasutab oma tootekirjelduses selle vahuveini kohta kaunist fraasi: sobib igaks elujuhtumiks – ja miks mitte pühitseda elu iga päev!

See valge vahuvein sobib nautimiseks suveterrassil või kamina ees, tervitusjoogiks enne sööma asumist või ka toidulauale, kus teda võib julgelt pakkuda ka tugevamate kala- ning liharoogade juurde. Serveerida temperatuuril 8 kraadi juures.

Veiniriiulil heades tingimustes võib seda vahuveini hoida viis-kuus aastat.

Tunnustused

Vinho Grandes Escolhas – 16 punkti

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Antão Vaz, Verdelho, Arinto

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12%

Maht

75cl

Tootja

Herdade da Mingorra

Herdade da Mingorra asub Lõuna-Portugalis, Alentejo maalilisel maastikul, antiikse ajalooga Beja linnakese lähedal. Omas piirkonnas on Herdade da Mingorra üks vanimaid viinamarjakasvatajaid. Alentejole omaselt tegeldakse farmis ka vilja- ja oliivikasvatusega, samuti kuuluvad perekonnale suured mandlisalud.

Herdade da Mingorra veinitootja viinamarjad-MilVinhos

Uvade perekonna viinamägedel kasvab 23 erinevat sorti viinamarju, nende hulgas pea poole sajandi vanuseid viinapuid, lõunamaiseid musti marju, mis omased vaid Portugalile, aga ka moodsaid sorte, mis on populaarsed kogu maailmas. Nende veinitoodang ulatub juba miljoni pudelini aastas ja veinid on hinnatud nii Portugalis kui piiri taga. Väga hea terroir, pikk marjakasvatuse kogemus ja kõrgele seatud sihid viimseni kaasaegses veinitootmises on andnud briljantse tulemuse, mida kiidavad nii veinijoojad kui maailmakuulsad kriitikud.

Mingorra Portugali veinitootja

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Mingorra Gourmet Sparkling White Bruto 2017”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sulle võib meeldida ka…