NB! E-pood on 24.12 - 28.02 talvepuhkusel. Tellimusi täidame taas 1. märtsist 2023. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

Maçanita Os Caniveis Branco 2018 NB! UUS TOODE, VALMISTATUD VAID 1400 PUDELIT

24,95 
33,27  /l

Ülem-Douro väikese iidse viinamäe ergas ja mänguline filed blend, milles on 17 sorti valgeid viinamarju, osa veinist on laagerdanud üheksa kuud sur lies Prantsuse tammevaadis, valmistatud vaid 1400 pudelit

Tootekood: 5600789937082 Kategooria:
 

Kirjeldus

Siin on veel üks põnev valge vein õelt-vennalt Joana ja António Maçanita’lt – kahelt väikeselt neli põlvkonda tagasi rajatud viinamäelapilt Ülem-Douro graniidistelt mäenõlvadelt, 600 meetri kõrguselt ookeanipinnast, valmistatud vaid 1400 pudelit. Põnev on see, et neil pisikestel iidsetel viinamägedel on kokku leotud ligi 20 valgete viinamarjade sorti, millest osa on lausa haruldused. Näiteks on selles veinis esindatud Dona Branca, Rabigato Miranda, Trincadeira Branca, lisaks muidugi kõik Douros iidsetest aegadest kasvanud sordid nagu Codega do Larinho, Verdelho, Malvasia, Rabigato, Arinto, Viosinho jne jne.

Vein on valmistatud Maçanita’dele omaselt minimaalse vahelesegamisega: marjad on korjatud hommikujaheduses, pressitud koos kobaratega, mahlal lastud vaid oma raskuse all dekanteeruda – see tähendab, et käärimine ja edasine laagerdamine on toimunud koos settega ehk sur lies. Umbes veerand veinist on käärinud ja laagerdanud uutes Prantsuse tammevaatides, ülejäänud kolmveerand kahes väikses (600 L) roostevabas metallvaadis, viimased siis iganädalase sette ülepumpamisega kümne kuu vältel.

See stiilne helevalge vein on äärmiselt elegantne ja dourolikult lakooniline, lausa suursugune. Samas on temas tohutult maitseid – nagu veinimeistrid ise teda iseloomustavad, siis see on kui 20-häälne koorilaul. Selles valges veinis on erksust ja küpsust, kergust ja tõsisust. Ta on tõesti nauditav isesiesvalt juues, kuid samas on ta väga gastronoomiline.

See valge vein sobib kalaroogade, mereandide ja linnulihaga, samuti sushi ja salatite juurde. Serveerida 10 kraadi juures.

Tunnustused

Robert Parker – 90 punkti

Wine Enthusiast Magazine – 90 punkti

Revista de Vinhos – 17 punkti

Vivino.com kasutajad on andnud sellele veinile hindeks 4,2(!) punkti, ta on arvatud maailma parimate veinide ülemise 5 protsendi hulka.

Tootja

Maçanita Vinhos

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

iidse viinamäe field blend (17 valget marjasorti)

Piirkond

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Veinimeister

,

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Maçanita Os Caniveis Branco 2018 NB! UUS TOODE, VALMISTATUD VAID 1400 PUDELIT”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.