(1 ülevaade)

Lua Cheia em Vinhas Velhas Tinto 2018

7,95 
10,60  /l

Tugev, täidlane, marjane ja mineraalne, küpsete tanniinidega kuiv punane vein, valmistatud  Douro jõe kallastel valminud iidsete viinapuude marjadest

Laos

Lua Cheia em Vinhas Velhas
Tootekood: 5604742001209 Kategooria:
 

Kirjeldus

See vein on valmistatud pea sajand tagasi tänaste veinimeistrite esiisade poolt Douro jõe kallastele istutatud „vanadest viinamarjadest“ (Vinhas Velhas). Need olid ajad, kui viinamarjade puhul ei peetud Portugalis tähtsaks sorte, vaid veini tehtigi segust, mis esiisad parasjagu viinamäele kasvama olid istutanud. Nüüd, kus iidseid ja isepäiseid viinapuid riikliku programmi toel hoitakse ja säilitatakse, annavad nad julgeid, ärksaid ja iseloomukaid veine, sageli üsnagi erinevaid neist, millega Euroopas harjutud, kuid mida portugallased ise peavad „õigeteks“ veinideks. Kui lisaks on see vein saanud väga kõrgeid hindeid ka rahvusvahelistelt veinikriitikutelt. Ta on tõesti omapärane – väga marjane, aromaatne, tanniinine ja tugev, kuid samas ometi sametpehme. Kui otsustate teda proovida, siis andke talle pärast klaasi valamist aega kohtuda õhuga – liigutage teda, vaadake ja uurige – ta maitse hakkab mahenema, nurgelisus kaob ja kümne või paarikümne minuti naudite silmapaistvat teost. See vein on kaks aastat pärast valmistamist küps joomiseks, kuid tõsised kriitikud soovitavad varuda teda keldrisse ja avada alles aastal 2021. Säilib julgelt kümnendi.

Sobib liharoogade, pehmete juustudega. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi.

Tunnustused

Jancis Robinson – 16,5 punkti

Wine Enthusiast Magazine – 90 punkti

Robert Parker – 88 punkti

International Wine Challenge 2021 – Hõbemedal

International Wine Challenge 2020 – Pronksmedal

Vivino.com hinnangul kuulub maailma parimate veinide ülemise 10 protsendi hulka.

Tootja

Lua Cheia em Vinhas Velhas

Lua Cheia em Vinhas Velhas

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjed

iidsed viinamarjad (Vinhas Velhas)

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

1 arvustus tootele Lua Cheia em Vinhas Velhas Tinto 2018

  1. ttaaaavvii (toote omanik)

    Sobib suurepäraselt metskitselihaga ja ka omaette. Hinnaklassi arvestades viis tärni. Mingi omanäoline lisakvaliteet temas väga meeldib ja tore mõelda, et see tulebki ehk vanadest väätidest.

Lisa arvustus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga