NB! E-pood on kuni 18.oktoobrini kinni seoses MilVinhose veiniklubi veinireisidega. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

Lua Cheia em Vinhas Velhas Reserva Especial Tinto 2015

12,95 
17,27  /l

Võimas, tugevate tanniinidega, heas tasakaalus elegantne kuiv punane vein Põhja-Portugalis Douro jõe kallastel valminud iidsete viinapuude marjadest, küpsenud 12 kuud Prantsuse tammevaatides

Välja Müüdud
Lua Cheia em Vinhas Velhas
Kategooria:
 

Kirjeldus

See on vein, mida professionaalsed veinikriitikud nimetavad „suureks“ ja „võimsaks“. Ta on tugev, maitsekas, lõunamaisest küpsusest pakatav, karakteriga. Samas on kogenud veinimeister suutnud viia kõik need omadused suurepärasesse tasakaalu, anda sellele üsnagi tõrksatest viinamarjadest valmistatud veinile elegantsuse ja väljapeetuse.

Viinamarjad selle suurepärase veini jaoks on valminud põlvkondi tagasi istutatud iidesete viinapuude (Vinhas Velhas) keerdunud okstel. Need olid ajad, kui viinamarjade puhul ei peetud Portugalis tähtsaks sorte, vaid veini tehtigi viinamäelt korjatud segust, mis esiisad sinna olid istutanud. Nüüd, kus iidseid ja isepäiseid viinapuid riikliku programmi toel hoitakse ja säilitatakse, annavad nad julgeid, ärksaid ja iseloomukaid veine.

Kui otsustate seda veini proovida, siis andke talle pärast pudeli avamist kindlasti aega kohtuda õhuga – liigutage teda klaasis, veel parem valage karahvini – ta maitse hakkab mahenema, nurgelisus kaob ja kümne või paarikümne minuti pärast saate naudite silmapaistvat teost. See vein on küps joomiseks, kuid teda võib julgelt varuda ka keldrisse, et tõsta teda lauale erilistel hetketel järgneva kümne aasta jooksul.

Sobib grillitud liha ja maitsekate padadega, kõvade juustudega. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi.

Tunnustused

Wine Enthusiast Magazine – 92 punkti

Robert Parker – 92 punkti (!!)

Jancis Robinson – 16,5 punkti

Concours Mondial de Bruxelles 2019 – Hõbemedal

International Wine Challenge 2017 – Hõbemedal

Vivino.com hinnangul kuulub maailma parimate veinide ülemise 5 protsendi hulka, hinne 4,1 (!) punkti.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

iidsed viinamarjad (Vinhas Velhas)

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Tootja

Lua Cheia em Vinhas Velhas

Lua Cheia em Vinhas Velhas

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Lua Cheia em Vinhas Velhas Reserva Especial Tinto 2015”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga