Herdade Grande Premium klassi Extra Virgin oliiviõli 500 ml

11,95 
23,90  /l

Herdade Grande viinamarja- ja oliivitalus kasvanud oliividest mehhaanilise külmpressimisega valmistatud ülikvaliteetne premium klassi extra virgin oliiviõli, 500 ml klaaspudelis

Laos

herdade-grande
Tootekood: 5605361812115 Kategooria:
 

Kirjeldus

Herdade Grande veini- ja oliivitalu Premium klassi extra virgin oliiviõli päikeselise Alentejo tasandikelt

See oliiviõli on tõesti nagu suus sulav maius. Ta on hõrk ja eriliselt värske, samas kergelt vürtsikas ja järelmaitses isegi pisut magus. Ta on valmistatud Herdade Grande veini- ja oliivitalus. See Lõuna-Portugalis, Alentejos asuv perefarm tegelebki pooleks nii oliivikasvatuse ja õlitootmise kui viinamarjanduse ja veinitootmisega. Nii nende õli kui veinid on kõrgelt hinnatud – proffide sõnul meisterlikud ja ostjate meelest lihtsalt nauditavad.

See premium klassi oliiviõli on valmistatud külmpressimise teel kolme sorti oliividest – Cobrançosa, Cordovili ja Galega oliividest. Esimesed klaks on Portugalis laialt kasutatavad, kuid see, et väikese veibitalus kasvab ka iidseid tumepruunikaslillasid Galega oliive, on juba nähtus omaette. Igatahes on see blend eriti hõrk ja nauditav. Temas on sama palju erilist värskust, kui ka meelast vürtsikust, mis kohati läheb üle lausa omamoodi magususeks.

See väga kvaliteetne ja ääretult hõrk oliiviõli sobib eeskätt ahjust tulnud saia peale ja salatite maitsestamiseks, erinevate kastmete valmistamiseks, aga samuti külmade ja soojade toitude maitsestamiseks. Näiteks võib teda lisada soojadele püreesuppidele, maitsestada temaga kalast või lihast ahjupraade jne. Teda ei tohiks kasutada kõrgel temperatuuril praadimiseks, sest kõrge kuumus rikub ta väärtused. Praadimiseks kasutage alati spetsiaalset kuumakindlat praadimis- või friteerimisõli.

Et säilitada selle oliiviõli häid omadusi, hoidke teda jahedas (mitte külmkapis!) ja kaitstuna otsese päikesevalguse ning kuumuse eest.

Lisainfo

Maht

500 ml, klaaspudel

Max happesus

0,3%

Energia

821 kcal/100 ml

Rasvad

91,2g/100 ml

Küllastunud rasvhapped

13,1g

Suhkrud, valgud, sool

0g

Parim enne

2025 juuni

Tootja

Herdade Grande

herdade-grande