Filipe Palhoça Chardonnay 2020

13,29 
17,72  /l

Setúbali poolsaare liivasel pinnasel kuuma päikese all küpsenud Chardonnay viinamarjadest klaar ja kerge valge vein, mis pakatab küpsetest tsitrustest ja valgetest lilledest, õrnalt karamelline, elegantne ja hästi gastronoomiline

Laos

filipe balhoca
Tootekood: 5607528321027 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

Chardonnay on portugallaste jaoks üsna uus viinamari, mida kasvatavad vähesed, kuid järjest rohkem veinitootjaid otsustab siiski seda marja proovida. Ka Filipe Palhoça veinitalu, kelle viinamäed asuvad Lissabonist pisut lõunapool, liivastel aladel, istutas pool tosinat aastat tagasi mõned triibud seda kuulsat Prantsuse marja. Viinamägedel, kus suurema osa aastast paistab kuum päike, kuid lähedal asuvalt Atlandi ookeanilt saabub piisavalt niiskeid briise, annab Chardonnay omamoodi saaki. Ja see Filipe Palhoça esimesest Chardonnay saagist valge vein ongi tehtud minimaalse veinimeistri poolse vahelesegamisega – küpsetest marjadest pressitud mahlal on metallvaadis lihtsalt lastud veiniks saada. Pärast pudelitesse villimist on tal lastud aga jahedas veinikeldris veel pool aastat laagerdada.

Ta on hästi klaar ja kerge, tulvil valgeid lilli ja küpseid tsitruseid, kuid kergelt karamelline. Soojal suvepäeval on ta nauditav jahutus, aga mistahes ilmaga sobib see elegantne valge vein toitude juurde, näiteks linnuliha, kala ja mereandide, aga miks mitte ka köögiviljahautiste, risottode, pastarpoogade ja mistahes suupistete kõrvale. Serveerida 9 – 10 kraadi juures, talvisel toidulaual ka paar kraadi soojemalt.

Tunnustused

See on väikeses koguses valmistatud esmakordne uus vein, mis pole veel jõudnud koguda tunnustusi.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Chardonnay

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Filipe Palhoça Vinhos

filipe balhoca