Ermelinda Dom Campos Tinto 2018

5,95 
7,93  /l

Puuviljane mahe punane vein päikeselisest Lõuna-Portugalist, pehmed tanniinid, vaarikad ja maasikad, meeldiv järelmai

Laos

Tootekood: 5608527000517 Kategooria:
 

Kirjeldus

NB! Uus aastakäik paljudele sõbraks saanud lihtsast, kuid meeldivast punasest veinist! Viinamarjad selle veini jaoks on kasvanud Lissabonist lõunapoole jääva Setúbali poolsaare kuumadel liivastel aladel, kus aastatuhandete eest loksus Atlandi ookean. Veinile annab põhja siinne kuulsaim tumedanahaline viinamari Castelão, mida veinimeister on tempinud veel tumedamaks Aragonezi ja Alicante Bouschet’d lisades, lepitades need kolm omavahel kamalutäie mahedama Syrah’ga. Tulemuseks on nooruslikult asjalik vein, mis sobib seltskondlike olemiste või ka einestamise juurde. Vein on valmis joomiseks, kuid seda võib hoida aastani 2021.

Sobib lihatoitude ja juustudega, ka lihtsalt seltskonnaveiniks. Serveerida 18 kraadi juuures.

Tunnustused

Veini varasemad aastakäigud on võitnud ülemaailmsetel konkurssidel lõputult medaleid, mille järel tootja pole viimasel kümnendil pidanud enam vajalikuks teda konkurssidele viia.

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal Casa Ermelinda Freitas asub Lõuna-Portugalis, Palmela veinipiirkonnas, kus viinamarjad kasvavad liivasel pinnasel, kus ammustel aegadel laius Atlandi ookean. Siin on palju päikest, parajalt niiskust ja viinamarjade jaoks justkui paradiis. Casa Ermelinda põhimõtteks on, et marjade kokkuostuga nad ei tegele - kogu veinitoodang valmistatakse viinamarjadest, mis kasvavad oma spetsialistide hoolsa silma all ettevõttele kuuluval 450 hektaril. Casa Ermelinda viinamarjapõldudel kasvab kolmkümmend erinevat sorti marju, millest Portugali ühe kuulsama veinimeistri Jaime Quendera juhitud meeskond valmistab ligi viitkümmet erinevat veini, alates väga hea hinna ja meisterliku kvaliteediga seltskonnaveinidest kuni eksklusiivsete toodeteni välja. Casa Ermelinda-Portugal Ettevõtte kogutoodang on umbes 115 000 000 pudelit aastas, mis Portugali mõistes teeb Casa Ermelindast ühe oma maa suurima veinitootja. Aga nagu Freitaste perekonna naised on otsustanud, siis ükski samm ettevõtte laienemiseks ei tule kvaliteedi arvelt: Casa Ermelinda Freitase veinid on toonud ainuüksi sel sajandil rahvusvahelistelt ja sisemaistelt veinikonkurssidelt koju kaugelt üle 1000 medali.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Castelão, Aragonez, Syrah, Alicante Bouschet

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Ermelinda Dom Campos Tinto 2018”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga