Ermelinda Dom Campos Branco 2018

5,95 
7,93  /l

Värskusest pakatav, maitsekas, troopiliste ja aiaroheliste nootidega kerge kuiv valge vein Lõuna-Portugalist, sobib seltskonnaveiniks või kerge eine juurde

Laos

Tootekood: 5608527000524 Kategooria:
 

Kirjeldus

Paljudele on see lihtne ja meeldiv valge vein tuttav juba eelmisest aastast, kuid 2018 tõi Ermelinda Dom Campos Brancole mõned uuendused. Tal on uus silt, aga mitte ainult – veinimeister Jaime Quendera otsustas pisut eksperimenteerida ja lisada sellele laialt armastatud seltskonnaveinile pisut uut särtsu. Kui sama veini eelmised aastakäigud olid valmistatud vaid piirkonna armastatumast valgest viinamarjast, küpsete tsitruste maitselisest Fernão Piresest, siis nüüd on veinile lisatud pisut Antão Vaz’i, mis lisab talle lõunamaist iseloomu, uusi maitseid ja täidlust. Temasse on tekkinud võib-olla natuke sauvignonblancilikkust, või teiste sõnadega – rohelust. Ta on üsna erksalt happene, aga see happesus on läbi põimunud troopiliselt magusa, väga delikaatse maitserikkusega.

See on tegelikult lausa uskumatult suurepärane vein. Pimetestil ei oskaks enamik maitsjaid uneski näha, et tegu on nii odava veiniga.

Selle toreda veini valmistamiseks kasutatud viinamarjad on küpsenud Lissabonist lõunapoole jääva Setúbali poolsaare liivastel ja kuumadel aladel. Päike küpsetab kasvavaid marju siin enam kui kümme tundi päevas. See vein on karge ja meeldiv juua, kuid ei nõua endale kogu tähelepanu, vaid lubab end nautida seltskonnaveinina ja samuti toidu kõrvale. Sobib joomiseks kohe noorelt, aga ka veiniriiulil võib teda hoida kuni kolm-neli aastat.

See valge vein sobib linnuliha, salatite ja kergete suupistetega, samuti juttude juurde ja seltskonnaveiniks. Serveerida 12 – 14 kraadi juures. Otse külmikust klaasi kallates pole ta maitsed veel avanenud.

 

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal Casa Ermelinda Freitas asub Lõuna-Portugalis, Palmela veinipiirkonnas, kus viinamarjad kasvavad liivasel pinnasel, kus ammustel aegadel laius Atlandi ookean. Siin on palju päikest, parajalt niiskust ja viinamarjade jaoks justkui paradiis. Casa Ermelinda põhimõtteks on, et marjade kokkuostuga nad ei tegele - kogu veinitoodang valmistatakse viinamarjadest, mis kasvavad oma spetsialistide hoolsa silma all ettevõttele kuuluval 450 hektaril. Casa Ermelinda viinamarjapõldudel kasvab kolmkümmend erinevat sorti marju, millest Portugali ühe kuulsama veinimeistri Jaime Quendera juhitud meeskond valmistab ligi viitkümmet erinevat veini, alates väga hea hinna ja meisterliku kvaliteediga seltskonnaveinidest kuni eksklusiivsete toodeteni välja. Casa Ermelinda-Portugal Ettevõtte kogutoodang on umbes 115 000 000 pudelit aastas, mis Portugali mõistes teeb Casa Ermelindast ühe oma maa suurima veinitootja. Aga nagu Freitaste perekonna naised on otsustanud, siis ükski samm ettevõtte laienemiseks ei tule kvaliteedi arvelt: Casa Ermelinda Freitase veinid on toonud ainuüksi sel sajandil rahvusvahelistelt ja sisemaistelt veinikonkurssidelt koju kaugelt üle 1000 medali.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

,

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Ermelinda Dom Campos Branco 2018”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga