(1 ülevaade)

Ermelinda Dom Campos Branco 2017

5,95 
7,93  /l

Värske, maitsekas, troopiliste nootidega kerge kuiv valge vein Lõuna-Portugalist, sobib seltskonnaveiniks või kerge eine juurde

Välja Müüdud

Laost otsas

Kategooria:
 

Kirjeldus

See on nooruslik ja suvehõnguline valge kuiv vein, mille valmistamiseks kasutatud viinamarjad on küpsenud Lissabonist lõunapoole jääva Setúbali poolsaare liivastel ja kuumadel aladel. Päike küpsetab kasvavaid marju siin enam kui kümme tundi päevas. Fernão Pires, millest vein tehtud, on siinse piirkonna armastatuim valgete viinamarjade sort – temast lausa kiirgab troopilist küpsust ja mõnusat vürtsikust. See vein on karge ja meeldiv, kuid ei nõua endale kogu tähelepanu, vaid lubab end nautida seltskonnaveinina ja samuti toidu kõrvale. Teda tasub juua noorelt, just sellisena, nagu ta kogenud veinimeistri käe all pärast kiiret valmimist pudelitesse villiti. Veiniriiulil võib hoida kuni kolm aastat.

Sobib linnuliha, salatite ja kergete suupistetega. Serveerida 10 – 12 kraadi juures. Otse külmikust klaasi kallates pole ta maitsed veel avanenud.

 

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal Casa Ermelinda Freitas asub Lõuna-Portugalis, Palmela veinipiirkonnas, kus viinamarjad kasvavad liivasel pinnasel, kus ammustel aegadel laius Atlandi ookean. Siin on palju päikest, parajalt niiskust ja viinamarjade jaoks justkui paradiis. Casa Ermelinda põhimõtteks on, et marjade kokkuostuga nad ei tegele - kogu veinitoodang valmistatakse viinamarjadest, mis kasvavad oma spetsialistide hoolsa silma all ettevõttele kuuluval 450 hektaril. Casa Ermelinda viinamarjapõldudel kasvab kolmkümmend erinevat sorti marju, millest Portugali ühe kuulsama veinimeistri Jaime Quendera juhitud meeskond valmistab ligi viitkümmet erinevat veini, alates väga hea hinna ja meisterliku kvaliteediga seltskonnaveinidest kuni eksklusiivsete toodeteni välja. Casa Ermelinda-Portugal Ettevõtte kogutoodang on umbes 115 000 000 pudelit aastas, mis Portugali mõistes teeb Casa Ermelindast ühe oma maa suurima veinitootja. Aga nagu Freitaste perekonna naised on otsustanud, siis ükski samm ettevõtte laienemiseks ei tule kvaliteedi arvelt: Casa Ermelinda Freitase veinid on toonud ainuüksi sel sajandil rahvusvahelistelt ja sisemaistelt veinikonkurssidelt koju kaugelt üle 1000 medali.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

1 arvustus tootele Ermelinda Dom Campos Branco 2017

  1. maire

    Üsna hea, kuid minu jaoks ehk liiga palju tsitrusemaitset.

Lisa arvustus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga