Dona Ermelinda Tinto 2021

8,95 
11,93  /l

Tugev ja täidlane tõsine punane kuiv vein Lõuna-Portugalist, küpsenud kaheksa kuud Prantsuse ja Ameerika tammevaatides

Laos

Tootekood: 5608527000401 Kategooria:
 

Kirjeldus

See on lõunamaine ja päikeseline täidlane ja mahlakas punane vein, ümarate tanniinide ja väga hea struktuuriga. Tal on tugev punaste viljade lõhn, nauditav maitsebukett ja pikk ning mänglev järelmaitse. Maitsest tasub otsida metskirsse, põldmarju, vaarikaid ja kuivatatud ploome, millele tammevaat on lisanud delikaatseid vürtse, näpuotsaga vaniljet, nelki, koolat.

Kuigi mõnusalt klaar vein, mille joomisega võib kohe klaasidesse kallamise järel algust teha, tasub ka selle veini juures jälgida, kuidas ta maitsenüansid õhuga kohtudes vähehaaval muutuma hakkavad. See on üks neid suurepäraseid Lõuna-Portugali veine, mida on lihtne ja tore nautida, samas on ta tase kõrgelt üle hinnast, See vein säilib ka veiniriiulil pikalt, teda võib sinna julgelt vähemalt kuueks-seitsmeks aastaks ootama unustada, aeg vormib teda üha pehmemaks.

Sobib lihatoitude, pasta ja juustudega. Serveerida 16 – 18 kraadi juures.

Tunnustused

Vinalies Internationales 2023 – Hõbemedal (2021)

Uva de Ouro 2021 – Kuldmedal (2020)

Aasta vein 2021 – Pronksmedal (2018) Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni tunnustus

China Wine & Spirits Awards 2020 – Topelt Kuldmedal

International Wine Challenge 2018 – Festivalisoovitus

Vinalies Internationales 2018 – Hõbemedal

ProdExpo 2017 – Kuldmedal

Japan Wine Challenge 2017 – Pronksmedal

Vienna International Wine Challenge 2017 – Hõbemedal

Decanter World Wine Awards 2017 – Festivali soovitus

International Wine Challenge – Pronksmedal (2015, 2017)

Dona Ermelinda veinide sari on üks MilVinhose e-poe medalirikkamaid. Maitske ka kindlasti eeskätt jahedasse aastaaega sobivat Dona Ermelinda Brancot ja sama sarja suurepäraseid reservasid,  tugevat punast Dona Ermelinda Reserva Tinto‘t ja meelalt pehmet Dona Ermelinda Reserva Branco‘t. Väga eksklusiivne vein erilisteks hetketeks või hinnaliseks kingituseks, mida Casa Ermelinda veinimaja vaid parima saagiga aastatel valmistab, on Dona Ermelinda Grande Reserva.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Castelão, Cabernet Sauvignon, Touriga Nacional

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal