Château La Brie Bergerac Rouge Prestige 2019

12,95 
17,27  /l

Marjane ja hästi mahe, maalähedaste tanniinidega ja kergelt heinamaa hõnguline punane vein Lääne-Prantsusmaalt, Bergeraci veinipiirkonnast, laagerdanud kuus kuud Prantsuse tammest  vaatides

Laos

Tootekood: 3502332119230 Kategooria:
 

Kirjeldus

See punane vein tuleb Bergeraci veinipiirkonnast, mis õeldakse olevat üks kõige enam alahinnatud Prantsuse veinipiirkondi, kuna teda varjutab lähedal asuv suur ja kuulus Bordeax. Just seetõttu otsustasime Bergeraci veinimaju väisata – ja leidsime sealt hulga väga toredaid veine, mis lisaks väga mõistliku, lausa ebaprantsuspärase hinnaga. 12 000 hektari suuruse viinamarjakasvatuse alaga Bergeraci veinipiirkond jääb ookeanirannikul laiuvast Bordeaux’st itta, laiudes Dourdogne jõe kallastel – siin öeldakse olevat väga hea pinnas, piisavalt niiskust ja päikest. Kuid suurem osa siin valmistatavatest veinidest juuakse ära kohapeal, sest jällegi – eksporti varjutab suur ja agressiivne Bordeaux. Vaid 15 protsenti Bergeraci veinidest müüakse piirkonnast välja, põhiliselt Suurbritanniasse ja Hollandisse. Nüüd siis saame neid toredaid veine maitsta ka Eestis.

See meeldiv ja pehme punane vein on valmistatud kahest Bergeraci piirkonna põhilisest punasest viinamarjasordist Merlot’st ja Cabernet Franc’ist. Viimast on küll blendis vaid kümnendik. Mõlemad on suhtelisest pehmed, sametiste tanniinidega, õrnade-mahedate vürtsidega. Cabernet Franc panustab tulemusse magusamaid vaarikaid-maasikaid ja mahlast paprikat, Merlot’s on enam musti kirsse ja küpseid ploome ja pisut šokolaadi. See punane vein on laagerdanud pärast roostevabades vaatides käärimist veel kuus kuud Prantsuse tammevaatides, kust pärineb kerge vürtsikus ja röst. Sel veinil on ka toredad tanniinid, esmapilgul kerged ja õhulised, kuid järelmaitses üsnagi meelekindlad, üsnagi “pajused”.

Ning üks põnev moment on veel – kohe pärast pudeli avamist klaasi kallates saate selle veini puhul hetkeks tunda ka seda kuulsat maalähedast lauda- ehk sõnnikuaroomi, millest räägitakse ökoloogiliste veinide puhul. Mõne minuti pärast on ta juba ära lennanud, aga esimese hooga on ta tõesti seal olemas. Hetk justkui lapsepõlvesuvedest maavanaema juures! Château La Brie on juba taotlemas ökoveinide tootja litsentsi, aga selle saamine võtab veel hulga aastaid. Juba täna on aga nende viinamarjakasvatus ja veinitootmine üles ehitatud väga looduslähedaselt. Ka sulfiteid kasutavad nad minimaalselt, suuresti alla lubatud normi. Siiski garanteerib tootja, et seda tammevaadist tulnud punast veini võib heades tingimustes hoida veel vähemalt 7 – 8 aastat.

See punane vein sobib lihatoitudega, eriti hästi lambalihaga, samuti on ta hea valik köögiviljakautiste, külma laua ja suupistete juurde. Serveerida 16 – 18 kraadi juures.

 

Tootja

Château La Brie

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Merlot, Cabernet Franc

Piirkond

Prantsusmaa, Bergerac

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Château La Brie Bergerac Rouge Prestige 2019”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.