Château d’Etroyes Mercurey Pinot Noir 2019

19,95 
26,60  /l

Ehe ja kompromissitu Pinot Noir Burgundia südamest Côte Chalonnaise’st – sügavpunane, intensiivne ja samas hõrk, käärinud igapäevase ülepumpamisega ja laagerdanud 15 kuud varem kasutatud tammevaatides

Laos

Tootekood: 3760091765598 Kategooria:
 

Kirjeldus

See küpsete kirsside järele lõhnav, kaunite tanniinide ja kergelt röstise järelmaitsega Pinot Noir tuleb otse Burgundia südamest, Côte Chalonnaise’st, Mercurey küla hästihoolitsetud viinamägedelt. Tuleb tunnistada, et Portugali võimsate punaste veinide taustal kulus meil ka Burgundias Pinot Noir’e maitstes üksjagu aega ja otsimist, eriti enam-vähem mõistliku hinnaga veinide klassis, et leida need, millega süda rahule jääks. Et see kuulus mari oleks veinis ikka ta ise, kõikide oma parimate omadustega, et jaguks stiilsust ja elegantsi, maitsete intensiivsust ja peeni Pinot’ tanniine. Peatselt saate seda veini võrrelda ka mõnede hoolikalt valitud 1er Cru’dega, aga kõik tõeliselt alumise hinnaklassi Pinot Noir’d me jätsimegi Eestisse toomata (neid on Eesti supermarketites niigi küllalt).

Seda Château d’Etroyes’ veinimaja lihtsat, kuid üdini ehtsat Burgundia Pinot Noir’d me aga julgeme igal juhul soovitada. Ta on tõesti õhuline ja (Portugali punastega võrreldes) üsna kerge, aga temas on värvi, veetlevat intensiivsust ja ehedale Pinot Noir’le nii omaseid sitkeid tanniine. Lisaks muidugi see kaunis ja õrn röstine-suitsune järelmaitse. Vein on pärast ülepumpamisega kääritamist laagerdanud 15 kuud tammevaatides, millest neljandik on olnud uued vaadid. Sealt siis ka kerge ja mittepealetükkiv vürtsikus.

Kuna meil on alati kombeks testida ka veinide võimekust jääda avatud pudelis iseendaks päeva või paari pärast. See on siis lühidalt küsimus, et kas pudel tuleks juua samal õhtul tühjaks või võimaldab ta end nautida klaas-haaval pikemalt. See vein oli vaakumkorgi all täiesti joodav ka järgmisel päeval, aga tõsi – ta oli üsna palju oma iseloomu muutnud, esimese päeva habras võlu oli siiski lahkunud. Aga võib-olla sotsiaalsed prantslased joovadki veini alati koos sõprade-tuttavatega, nii et midagi järgmiseks päevaks jätta polegi tarvis 🙂

See Pinot Noir sobib hõrkude delikatesside juurde, punase ja valge grillitud või küpsetatud liha kõrgale, samuti pasta- ja riisiroogade ning pehmete juustude kõrvale. Serveerida 16 – 18 kraadi juures.

Tunnustused

Vivino kasutajate hinne sellele veinile on kõrge 4,0 punkti

Tootja

Château d'Etroyes

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Pinot Noir

Piirkond

Prantsusmaa, Burgundia

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Château d’Etroyes Mercurey Pinot Noir 2019”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.