Casa Ermelinda Freitas Pinot Noir Reserva NB! UUS VINTAGE JÕUAB MÜÜGILE 2023

16,75 
22,33  /l

Meie e-poe esimene Pinot Noir, võluvalt mahe ja marjane, pisut metsakõdune, laagerdunud 12 kuud väikestes Prantsuse ja Ameerika tammevaatides. Siiski üksjagu lõunamaisem ja iseloomukam, kui Burgundiast pärit õhkkerged Pinot’d

Välja Müüdud

Laost otsas

Tootekood: 5608527001217 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Pinot Noir on viinamari, millest valmistatud veini Portuglaist naljalt ei leia. Pinot’d kasvatatakse kuumas Portugalis väga vähe ja on ka selge, et kui see terroir‘ist sõltuv viinamari tuua oma algselt kodumaalt Burgundiast jupp maad lõunapoole Euroopa kuumima päikese alla kasvama, võib tulemus olla veininautlejale üllatav. Põhjapoolse ja tasasema (vesisema) Pinot’ austajaile ehmatavalt maitsekas, Pinot’ suhtes seni ükskõikseks jäänud veinisõpradele aga maailma avardav – ka Pinot Noir võib olla tõsiselt huvitav ja suur vein.

Casa Ermelinda veinimeister ja peaönoloog Jaime Quendera armastab katsetada, aga tema kogemusega mehe puhul on silmapaistev see, et katsetused lõpevad alati silmapaistvate veinidega. See Pinot Noir on tavapärastest Portugali veinidest siiski väga palju mahedam, heledam ja õrnem. Samas on temas siiski piisavalt iseloomu ja isekust. Ta on küpselt marjane, maasikaselt magus, tammevaadiselt tõsine. Ta on elegantselt õrn ja pehme, parajalt ilusa happesusega ja pika, vürtsides mängleva järelmaitsega.

Kui eelpool oli juttu terroir‘ist, siis selle veini viinamarjad on kasvanud Lõuna-Portugali Palmela veinipiirkonna liiivaväljadel, tasasel maal. Nagu Pinot Noir’i iidsel kodumaal Burgundias, jõuavad ka siia niisked meretuuled, kuid päike on palju kuumem, millest tekib marjadesse rohkem magusust. Siiski on tegemist kuiva veiniga, milles aga jääksuhkrut paar grammi rohkem, kui viimseni kuivas (5,5 g/L). Igatahes tasub proovida seda jaime Quendera võluvat veini. Pinot Noir’i kohta öeldakse, et see on hoomamatu mari, millest vein võib ka kilomeetrise vahega viinamägedelt tulla täiesti erinev, kuigi alati eksimatult sama. Siin siis veel üks võimalus temast!

See punane vein säilib hästi. Ta on juba praegu valmis joomiseks, aga muutub aasta-aastalt üha täiuslikumaks. Veiniriiul võib teda hoida julgelt aastani 2025, heades tingimustes (jahedas, pimedas) kauemgi.

Portugali ühe kuulsama veinimeistri Jaime Quendera ja tema veinide kohta saab pikemalt lugeda blogist.

See punane vein sobib pardi-, kalkuni- ja vasikalihast roogade juurde, samuti pasta- ja köögiviljatoitudega, muidugi ka iseseisvalt nautimiseks. Serveerida 16 – 18 kraadi juuures.

Auhinnad

Wine Enthusiast Magazine – 90 punkti

ProdExpo 2016 – Hõbemedal

Vivino.com kasutajad on aga selle veini 2016. aastakäigule andnud hindeks ülikõrge 4,1 punkti – ta on arvatud maailma parimate veinide ülemise 5 protsendi hulka.

Kuna seda veini toodetakse väheses koguses, siis ei ole ta käinud eriti paljudel konkurssidel, samuti on tema kättesaadavus väga väike.

 

 

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal  

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Pinot Noir

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Casa Ermelinda Freitas Pinot Noir Reserva NB! UUS VINTAGE JÕUAB MÜÜGILE 2023”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sulle võib meeldida ka…