NB! E-pood on 24.12 - 28.02 talvepuhkusel. Tellimusi täidame taas 1. märtsist 2023. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

Caracol dos Profetas 2021 NB! UUS UNIKAALNE VEIN

24,95 
33,27  /l

Madeira külje all asuval Porto Santo saarel kasvanud haruldasest Caracol’i viinamarjast kuiv valge vein, mida valmistati esmakordselt ja vaid 4267 pudelit ning mis on juba maailmast otsas

Välja Müüdud
Tootekood: 5600301741067 Kategooria:
 

Kirjeldus

Isepäine ja imetletud veinimeister António Maçanita on tuntud oma vulkaaniliste veinidega kaugetelt Assoori saartelt, aga nüüd on ta leidnud Atlandi ookeanist veel ühe pärli – Madeira külje all asuva imepisikese Porto Santo saare. Siin kasvab vaid 14 hektaril ja kohalike “profetite” hoole all unikaalne ja vähetuntud valge mari Caracol.  Selle marja 2021. aasta saagist ongi valmistatud see esmakordne vintage – elegantselt mineraalne, töiselt kalasadama maitseline, troopiliselt meelas ja õrnsoolakas.

Erinevalt viinamarju kandvatest Assoori saartest ei ole Porto Santo saar mitte mustast laavakivimist, vaid ta on rohkem laiu moodi. Asub ta Portugalile kuuluva Madeira külje all ja on vaid 14 ruutkilomeetrit suur. Siin elab mõnituhat inimest ja õnneliku juhuse läbi on nende seas neid, kes on võtnud oma missiooniks säilitada siin iidsetest aegadest kasvanud valgeid marju kandvaid viinapuuaedu. Caracol arvatakse olevat sort, mis on kunagi ammuilma tulnud siia Kanaaridelt, aga kohalike sortidega segunenud. Täpsed andmed puuduvad, aga küll on teada, et niisugust Caracoli maailma mujal ei kasvagi. Kui, siis ehk koos kaugema sugulasega, keda sama nimega tuntakse Minhost Vinho Verde veiniregioonis – aga isegi siis hinnatakse nende kasvuala vaid 30 hektarile. Maailma mastaabis on see olematu suurus.

Caracoli marjad selle veini jaoks on kasvanud põlvkondi vanades aedikutes, seega on tegu iidsete viinapuude marjadega. Kuna tillukesel Porto Santol pole veinivalmistamise võimalust, siis on ööhämaruses korjatud marjad teinud külmutusautol läbi lühikese praamisõidu Madeirale Companhia de Vinhos dos Profetas e dos Villões veinikeldrisse. Nagu António Maçanital kombeks, laseb ta marjadel lihtsalt veiniks saada, sekkudes võimalikult vähe. Marjade valik ja kerge press koos kobaratega ning edasi kääritamine ja laagerdamine sur lies kolme kuu vältel. Siis pudelitesse, kus vein küpses veel ligi pool aastat. Ja siin ta nüüd ongi!

See on kindlasti vein, mille avastamiseks tasub võtta aega. Need omapärased merelised ja kalasadama maitsed, põimituna troopilste mesimagusate viljade ja õrnade tsitrusenootidega, sekka merevetikatest õhkuvat joodi ja mineraalsust – kõike seda võiks võtta kokku sõnaga põnev! Ja tegelikult on omapärasel moel selles veinis ka kerge annus “madeirat”, õige pisut ka “lajidot” Assooridelt (proovige, kas tabate neid maitseid!).

NB! Seda veini valmis vaid 4267 (!) pudelit ja tänseks on ta maailmas välja müüdud! Mõned viimased kastid on MilVinhose e-poes siiski veel saadaval. Iga pudel kannab individuaalset numbrit.

See unikaalne ja täiesti eriline valge vein sobib mereandide ja värske kalaga, või siis mistahes pisikeste suupistetega, mida nautida selle harulduse maitsmise juurde. Serveerida 8 – 10 kraadi juures.

Tunnustused

Vivino.com hinne sellele unikaalsele veinile nende väga väheste poolt, kel olnud au teda maitsta, on ülikõrge 4,2 punkti.

Tootja

Fita Preta Vinhos

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Caracol (Porto santo saarelt)

Piirkond

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Veinimeister

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Caracol dos Profetas 2021 NB! UUS UNIKAALNE VEIN”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.