Adega de Pegões Verdelho 2015

9,95 
13,27  /l

Karamelline, troopiline, maitsekas ja täidlane valge vein, mida on ülepumpamise perioodil hoitud neli kuud puiduga vooderdatud nõudes – vein, mis päris ükskõikseks ei jäta kedagi!

Välja Müüdud

Laost otsas

Tootekood: 5603016000986 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

Verdelho on viinamari, mida tänases Euroopas kasvatatakse üsna vähe – minevikus kasutati teda laialdaselt portveinide valmistamisel. Verdelhost valmistatud veinid on maitserikkad ja iseloomukad, neis on lõunamaiste puuviljade intensiivseid maitseid.

Kuna seda veini on hoitud ülepumpamise perioodil neli kuud puiduga vooderdatud nõudes, on talle lisandunud tugevust, täidlust ja maitsenüansse – seega tuleb arvestada, et päris ükskõikseks ta ei jäta kedagi.

Teine asi, mida kindlasti arvestada: nagu Portugali tugevad punasedki, vajab see vein pärast pudeli avamist pisut aega õhuga kohtumiseks, et õiged maitsed esile tõuseksid. Viis või kümme minutit selle veiniga „rääkimist“ tasub ennast ära – uurige, kuidas ta muutub. Mõne aja pärast on temast saanud juba sametiselt pehme ja luksuslik jook. Seega sobib see valge vein pigem sombusesse sügisesse või jahedasse talve kui kuumale rannaliivale janu kustutamiseks. Kaaslaseks võiks talle söögilauale otsida midagi vürtsikat ja idamaist.

See vein sobib nautimiseks iseseisvalt, aga väga hästi ka idamaiste toitude juurde, miks mitte ka kala, pasta ja valge lihaga. Serveerida soovitatakse klassikalisel valge veini temperatuuril 10 – 12 kraadi. Aga kui juttu jätkub kauemaks, siis võib teda juua väga hästi ka pisut soojemana, vein sellest ei kaota, vaid vastupidi – ta avab teile mõned uued maitsenüansid.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Verdelho

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Coop. Santo Isidro de Pegões